Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
22.02.2017 PvP event - problem
Zapominacie, że zawsze można przedyskutować kwestię zrobienia w przyszłym tygodniu dwóch eventów PvP już na załatanej wersji gry.

Od tego jest właśnie forum żebyśmy mogli dyskutować a nie ma nic lepszego od konstruktywnej dyskusji.
Hm. A ja Wnioskuję i to całkiem poważnie, aby z eventów pvp zostały wyłączone awatary. W najbliższym czasie stworzę ankietę. Ankietę uargumentuję i będę zachęcał do udzialu w głosowaniu graczy z naszego serwera.
[Obrazek: ftdijc.png]
Proszę o uwzględnienie w ankiecie opcji zakazu używania broni białej, ładunków wybuchowych oraz atakowania w nocy i/lub podczas burzy piaskowej.
Jeszcze jedna sprawa. Koledzy z ambicjami oraz niewyżytymi ambicjami uważają, że mają kompletne prawo do niszczenia wszystkiego co chcą. W trakcie dyskusji stanąłem okoniem do nich. Wg. mnie oraz tego co czytałem a co nie jest jeszcze ujęte w regulaminie event pvp powinien być skupiony na walkach pomiędzy wrogimi klanami, ew. może się odbić rykoszetem na włościach pobliskich danemu klanowi jeśli chce się rozbudować. Ale to tylko marginalnie. Skupieniem powinna być walka pomiędzy klanami. Randomowi gracze nie powinni na tym cierpieć.
Kross oraz Devus w naszej dyskusji stwierdzili, że ofc nie mam racji. Proszę za tem o oficjalne ustosunkowanie się do tej kwestii.
[Obrazek: ftdijc.png]
Załóż osobny wątek z propozycją zmiany regulaminu, będzie łatwiej i czytelniej dla administracji.

(02-23-2017, 01:16 AM)Igni napisał(a): Koledzy z ambicjami oraz niewyżytymi ambicjami

Ambitnymi kolegami to raczej ambitnymi nie jesteśmy - w sensie, że Ty i my kolegami, nie że nie ambitnymi.
To jest gra SURVIVALOW'a, gramy na ultrałatwym serwerze, doceń to, że fundujemy wam dreszczyk emocji.
PS ekipa Devusa i moja połączyła siły.
A co do niszcenia to przepraszam bardzo jak sa tutaj cwaniaki co nachat sa madrzy to prosze podawac koardynaty swoich baz by nie ucierpieli niewinni, albo o nie kozaczenie, badz niestety ucierpia niewinni, jesli nie potraficie kordow podac, a jesli avatary maja byc wylaczone to proponuje takze usuniecie zbroji i kazdego rodzaju broni i zsotawic tylko palki do lapania niewolnikow .
Co do eventu PVP, musiał zostać odwołany ponieważ aktualna aplikacja serwerowa jest wyjątkowo niestabilna, dodatkowo samo logowanie po restarcie dla różnych graczy może być przesunięte o kilka minut. Chyba mało kto by czerpał radość z wygranej w takich warunkach (choć pewnie kilku by się znalazło Tongue). Ale o ile to by szło jeszcze przeżyć, to aktualne obciążenie na wątku CPU, gdzie odpalona jest gra, wynosi ok 90-95% przy 30 graczach, gdzie stabilne wersje potrafiły działać na ~75% przy 50 osobach.
Wystarczyłoby, że na evencie pojawiłoby się ponad 35 osób i zamiast zabawy dostalibyśmy masę lagów i zero radości z walki, czy widoków niszczenia struktur.

Rozumiem, że są osoby, które ze względu na event mogły wziąć wolne w pracy, czy jakoś inaczej zaplanować dzień - dlatego też z decyzją czekaliśmy tak długo z nadzieją, że wyjdzie aktualizacja - niestety ta nie pojawiła się do tej pory.

Na przyszłość warto dogadać jakieś stałe rozwiązanie w takiej sytuacji, np. w przypadku odwołania event jest przesunięty na kolejny dzień. Może warto przerzucić je na wtorki - wtedy zawsze są jeszcze 2 dni w rezerwie itp. Oczywiście są to tylko plany na ten moment - do przedyskutowania. Smile Dlatego chętnie wysłuchamy wszelkich propozycji (tak samo jak i ta o 2 eventach), wybierzemy te najlepsze i poddamy głosowaniu.

Raz jeszcze przepraszam za dzisiejszy brak eventu, ale liczę, że przełoży się to na jeszcze bardziej epickie starcia podczas najbliższego spotkania PVP Smile
Skoro już się zaczęła jakaś produktywna rozmowa to też się wypowiem... 

1. Avatary - tak długo jak mechanika i ustawienia gry na serwie promują exploity (teleportowanie się do łóżka z miliardem obciąrzenia w eq, każdy wie o czym mówię) nie mają one sensu. Gracze zbierają chore ilości surowca + exp bo jest x2 a co z tym idzie progres jest przyśpieszony w sposób absurdalny. Rzecz która na zwykłych serwerach wymaga przygotowania, zorganizowania oraz dużego wkładu czasu tutaj jest jak widać banałem. 

Zacytuję wypowiedź twórców gry: "Choć siła awatarów jest niezmierzona, ich przywołanie wymaga gigantycznego wysiłku. W tym celu musisz nie tylko zbudować ołtarz trzeciego poziomu, lecz również pojmać najwyższego kapłana dla swojej religii. Są to wyjątkowo trudne zadania i cały wysiłek w nie włożony zostanie poświęcony na przywołanie awatara."

Jak do tej pory arcykapłan spawnuje się bardzo często a rozgrywka pve całkowicie uniemożliwia konkurowanie o jego zdobycie. Nawet zabijanie takowych na holowaniu podciągnęliście pod nękanie graczy a my po prostu staramy się bronic przed przyszłymi efektami ich wykorzystania. Sami wkładacie te zabawki w nasze ręce a potem będzie płacz, że jeden czy kilku wariatów zmasakrowało serwer. Będzie płacz, będzie lament a co z tym idzie spadnie ilość graczy online z powodu emigracji. Devous zrobił ich kilka i je wykorzysta bo po to je robił, rozumie to w 100% i zgadzam się z tym, zrobiłbym to samo na jego miejscu. Nie miejcie potem do niego pretensji, ze was zjechał skoro jest aprobata ze strony regulaminu i ustawień serwa a co z tym idzie administracji.

2. PvP - jeden event w tygodniu po 5h sprawia, że rozgrywka skupia się wokół farmienia tych powyżej a połowa obecnych graczy już ma plany co będzie robiła w tym czasie poza grą i faktyczną zabawą. Druga połowa pobiega i się pochlasta mieczami, toporami lub wywali komuś z bani na grind spocie dla czystego fanu jednocześnie kasując schody do domu, żeby przypadkiem ktoś nie złożył tam wizyty po surowce.  Nie widzę w tym zabawy, nie widzę w tym wyzwania tylko pustą absurdalną napierdzielankę niczym w mortal combat. Chcecie wprowadzić pvp to wypadałoby określić warunki regulaminem żeby nie dochodziło do powyższych a rozgrywka wymagała aktywności oraz wymuszała konieczność obrony ze strony graczy. Zablokujcie możliwość niszczenia schodów i budowania szopy bez dostępu z buta. Wymusi to na graczach projektowanie domu w sposób utrudniający raidowanie oraz przygotowanie odpowiedniej ilości fortyfikacji do jego obrony wraz z odpowiednią załogą w defensywie (NPC oraz gracze). Oczywiście każdy kij ma dwa końce więc strona atakująca będzie musiała włożyć tyle samo wysiłku by dostać się do środka jednocześnie szukając słabych punktów w lini maginota. Chcecie walki i rywalizacji klanów to je do tego zmotywujcie odpowiednio bo jak na razie wszyscy robią zabawki z pkt.1

3. Blokowanie Terenu - Bardzo lubię cytaty więc walne kolejną wypowiedź developerów. 

Cyt. "Rozmieszczając odpowiednio mury i zamki, możecie sprawować kontrolę nad kluczowymi przewężeniami terenu. Budowle warto też wznosić w miejscach obfitujących w trudno dostępne zasoby takie jak żelazo czy siarka, niezbędne do produkcji potężnego uzbrojenia i pancerzy. Aby zabezpieczyć budynki i ułatwić obronę, do ich wznoszenia należy wykorzystywać elementy drugiego lub trzeciego poziomu. Wymaga to pokaźnych zapasów, które łatwiej pozyskać razem z członkami klanu"

Punkt regulaminu serwera nr.1  Blokowanie ważnych przejść oraz nr.2  Blokowanie dostępu do surowców

Zapytam tylko o jaki teren mają ci gracze/klany walczyć na tym evencie pvp?  O kawałek łąki w środku niczego? możliwość budowy i wykorzystanie avatarów powinno się skupić na takich właśnie punktach torując Ci drogę do serca fortu nieprzyjaciela a nie na trollowaniu zamków z piasku. Na chwilę obecną najwyżej można kogoś wytrollować do gruntu z jego epickiej szopy budowanej z dbałością o szczegóły niczym posąg u rzeźbiarza. Jeśli jeden, dwóch czy trzech płacze, że nie mogą budować  bo zły gracz zablokował im żelazo to niech przyłączą się do klanu lub tworzą sojusze by się do nich dostać.... proste i wymaga czegoś więcej niż napisania kolejnego lamentu do was jak to ich życie pokarało. Chyba macie za dużo czasu skoro chce się wam cały czas bawić w sprawdzanie, usuwanie i czytanie wraz z odpowiedzią na kolejne posty tego rodzaju.

Napisałem bardzo ogólnie co na ten temat sądzę i większość tej wypowiedzi wymaga dodatkowego rozszerzenia pojęć, nie będę się tutaj nad tym wywodził przez kolejne 250 wierszy jak to widzę ponieważ jest to moja osobista opinia a na serwie konieczne jest wypracowanie konsensusu na podstawie obecnych faktów, możliwości oraz dostępnych rozwiązań.
P.S. Na serwer PvE wprowadziliście PvP bez żadnego planu, przygotowania oraz pomysłu na jego implementację. Nie dostosowaliście założeń, możliwości oraz warunków wymaganych w jego konfiguracji dla realizacji powyższego. Jak widać po ogólnym nastawieniu graczy oraz zamieszaniu powstałym w związku z tą zmianą, konsekwencji powyższych zmian także nie rozważyliście lub po prostu je zignorowaliście na zasadzie: "Jakoś to będzie"- no więc widzimy teraz "Jak to jest"
Yazzu co do 1 punktu, masz racje ludzie nie rozumieja ze zdobyc avatara to nie jest 5min roboty, ja lecialem na 50 piecy by osiagnac to co mam jak maly robot-.- zreszta nieraz widziales mnie jak zasuwalem w ta i spowrotem przeszkadzajac mi >.> co mnie wpienia xD ale dobrze Ci idzie dajesz rade jeszce xD

co do 2 pkt, patrz pod wzgledem takim ;p ze przyzwac avatara komus pod baza to tez nie jest takie hop Tongue sam widziales wczoraj ze to ma dosc sporty czas by go stworzyc.... wiec przeciwnik nadal ma szansa na zabicie takiego przywolywacza... i pozbycie sie problemu w jednej chwili... no chyba ze kompani kaplana sa dobrzy i go obronia i dadza mu czas na dokonanie dziela ;D

3. Tu sie nie zgodze, wg mnie ta gra polega na kontrolowaniu przez dany klan danego regionu i tak jak gadalem z Cor.. , bedziemy stawiac wierze straznice na okolo by przejac wiekszy teren i oddalic sasiadow Smile i zrobimy to estetycznie bez jakiegos rzucania smiesznych blokow po skalach jak niektorzy by jak gracz przyjdzie to zrobil WHAT THE FUCK IMPRESSIVVEEEE MEEE LORDZIE Big Grin I tez sie zgodze jak mali placza niech zglosza sie do klanow kazdy klan chetnie kogos wezmie na TSA na rozmowe itd a noz ktos przygarnie biedaka kazdy potrzebuje murzynow w klanie od danych rzeczy, my tez jestesmy podzieleni sa ludzie od budowania, zbierania, walczenia , nawet mamy kogos od porzadkowania bazy i opieki nad nia , i kazdy robi to co lubi i wzsystko ladnie funkcjonuje, a najbardziej nie rozumiem jak Yazzu wspomniales, ludzi co wybuduja sie pod nosem... np spojrz pod nasza baze stoja 2 szopki z piaskowca prawie ze pod wejsciem naszym i na pvp bedzie placz ze zostal zmiecniony bo uniemozliwia nam aktualnie budowe naszego projektu....

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości