Ankieta: Co robimy>
Ankieta jest zamknięta.
Zostawiamy jak jest + Claim 1.0
33.33%
3 33.33%
Jesli beda Trybusze Wylaczamy avatary i claim 1.0
66.67%
6 66.67%
Razem 9 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czwarty Wipe
A wiec jak widac w srode wipe.... zapewne bedzie wymagany, bo szykuje sie update proponuje powrocic do claim 1 bo 0.5 jest straszna glupota bo ludzie wskakuja ludzia do baz, druga sprawa jak dodadza trybusze proponuje wylaczyc avatary calkowicie.
Odpowiedz
Niestety chwilowo odcięty jestem od Conana i będę mógł wrócić na dobre do tematu od przyszłego tygodnia, ale pytanie czy wipe jest konieczny by serwer działał, ewentualnie żeby wprowadzić trebusze? Bo jeżeli nie, to nie widzę powodu by go robić.

Co do 1.0/0.5 ankieta jak najbardziej ok (tylko nie ma w niej opcji z 0.5) Smile Wcześniej były głosy za 0.5, ale nie ma problemu by to zmienić jeżeli okazało się, że zmiana nie jest najciekawsza - jednak potrzebne jest więcej głosów. Tongue
Odpowiedz
Na serwerach Eng również ustawiano claim 0.5, jednak doprowadzało to do nowych sytuacji.
- atakujący budowali blisko pod górką przeciwnika wieże z której bezproblemowo mogli zeskoczyć do cudzej bazy.
- w odpowiedzi broniący się na potęgę claimowali teren kolo bazy, bardzo często z baaardzo dużym zapasem.
Sumują nakręcało to skale claimowania i przez to niepotrzebnie znikaly zloża, respy npc itp.,w większym stopniu niz przy 1.0.

Rozwiązaniem rozwoju patologii podobno był claim od 0.8 w górę ( sam tego nie testowałem, glowy nie dam, że ta wartość jest już optymalna, jedynie przytaczam posty z forum eng).
Więc przy 0.8 lub więcej, wysokość wieży konieczna do uzyskania odpowiedniej paraboli lotu zabijała parkurowych agresorów i problem się rozwiązał Smile
Odpowiedz
Siemka.
Zobaczymy czy wipe będzie konieczny, bo co za dużo to nie zdrowo Wink na razie serwer żyje i ma się dobrze. Co do claim to się Devus bardzo myślisz. Nie ma znaczenia czy to będzie 1 lub 2 bo to jest kwestia ataku i wykorzystania awatara ( i tak ci wskoczymy do bazy jeśli ją będziesz miał bo na razie przeszedłeś do partyzantki i chowasz się po dziurach). Kwestia jest tego typu ze my raidujemy ludzi aby ich złupić a nie jak ty  zniszczyć. Strategia jest prosta sam byłeś jej ofiarą odpalamy awatara i zdejmujemy claim z jakieś części skały a później budujemy wieżę i atak na bazę, jeśli na skale są budynki t2, t3 to odpalamy następnego awatara. Zwiększenie Claim nic tutaj nie zmieni jak ktoś będzie chciał cię zrajdować to nawet claim 5 cie nie ochroni ale bardzo negatywnie może wpłynąć na respienie npc. Przed wipem był poważny problem z tym, świątynia się nie respila ,pół miasta tak samo nie wspominając o wioskach które  znikły z mapy.Na ten moment ja z respem npc nie zauważyłem żadnego problemu co oznacza ze claim 0,5 jednak sprawdza się.

P.S 
Devus widzę ze nie wiedziałeś jak rajduje  się ludzi na skale Smile.
Odpowiedz
Nie interesuje mnie co tam ten Devus, ale ogarniete klany wiedzą jak zrobic ze wcale nie zdejmiesz tego claima i w zasadzie nie jest to wielka filozofia Big Grin
Wiec nie zasiewaj tu bzdury artdrako aby sobie ulatwic granie,
 przestawienie z 0.5 na 0.8-1.0 claima nadal ma kluczowe znaczenie dla powstrzymania patologii.
Odpowiedz
artadrako przepraszam bardzo znalezliscie luke w naszym claim i zanim pusciliscie avatara to podczas pvp wybudowaliscie nam wierze z T3 pod sama baza, mimo ze bylo nawalone tych blokow, niech zostanie 0.5 to naustawiamy na obszarze 5min drogi do naszej bazy claim wszedzie poznikaja npc, zloza itd tylko po to by nie budowac wiezy komus pod domem, druga sprawa bez puszczania avatara do wiekszosci baz mozna wejsc stawiajac mu wieze pod nosem i wskoczyc dachem do srodka.... wiec to jest glupota troche.

A wipe prawdopodobnie bedzie nie zbedny bo na testowym sa juz nowe roslini do barwnikow chociaz by , i np szklo ktore ma zastosowanie duzo broni nowych nowe balanse itd. a jak wiadomo by nowy surowiec byl na mapie to wymagany jest wipe. druga sprawa funcom wipe robi na swoich wszystkich oficjanych serverach ze wzgledu na tego update poniewaz usuneli jakies exploity zwiazane z budowaniem, i zapwne nowe sciany beda mialy inne ID w plikach itd.. wiec moze byc sajgon bez wipe

P.S

Wiem jak sie raiduje ludzi na skale tylko nie siedze zamkniety w piwnicy by grac 24h na dobe , ide spac jestes onnline, wstaje do pracy jestes onnline, wracam z pracy jestes onnline Sad smutne to trocheSad
Odpowiedz
Tylko jeśli ma być wipe to Corle, może dobrze by było tak jak to zrobi funcom, dać graczom zachowanie poziomów postaci. Bo nie każdy ma czas siedzieć 24h i na nowo stukać lvl, bo zamiast się cieszyć grą to na nowo wbija lvl, a nie ma żadnego funu z gry, a dużo osób tak podchodziło. A widze, że serwer cieszy się coraz bardziej większą popularnością.
Odpowiedz
Wlasnie prosisz sie o avatary w 1 dzien po wipe..... ale coz ludzie decyduja ;x
Odpowiedz
(03-22-2017, 01:41 PM)Devus napisał(a): tylko nie siedze zamkniety w piwnicy by grac 24h na dobe , ide spac jestes onnline, wstaje do pracy jestes onnline, wracam z pracy jestes onnline Sad smutne to trocheSad

To zakrawa na autoironię Big Grin
[Obrazek: ftdijc.png]
Odpowiedz
Nie chciało mi się odpowiadać ale jak już siedzę w piwnicy to czemu nie Smile.
artadrako przepraszam bardzo znalezliscie luke w naszym claim i zanim pusciliscie avatara to podczas pvp wybudowaliscie nam wierze z T3.
To twierdzenie nie trzyma się kupy zbudowaliśmy wieżę a później użyliśmy awatara a wieża po nim dalej stała, nikt zdrowy na umyśle nie buduje wieży aby później  użyć awatara.Druga sprawa bez puszczenia awatara nie da się wejść do każdej bazy, zawsze puszczaliśmy awatara Mitre przed budowaniem wieży bo powoduje największe zniszczenia w skale i kolo niej. Jak pisałem wcześniej możecie robić claim gdzie chcecie ale to i tak nie uratuje bazy przed rajdem bo awatar go zdejmie i powstanie wyrwa na wieżę ( to może zakazać budowy wież ).Widzisz jak się zmienia punkt widzenia przed wipe panowie serwera ale wystarczyło ze przyszła zgrana ekipa i wipe serwa a panowie i władcy serwera są zbiegami bez bazy i chowają się po krzakach i wymyślają takie kwiatki z claim bo nagle okazało ze się da zrajdowac bazę na skale a wy o tym nie wiedzieliście.Co nie zmienia mojego przekonania ze awatary psują ta grę, nie walczy się bronią atomową.

P.S
Wiem jak sie raiduje ludzi na skale tylko nie siedze zamkniety w piwnicy by grac 24h na dobe , ide spac jestes onnline, wstaje do pracy jestes onnline, wracam z pracy jestes onnline  smutne to troche.

Nie wiem jak to traktować czy mi zazdrościsz a może uważasz ze mam tak żałosne życie ze tylko gra mi została i nie mam innego życia.

A może jest tak ze nie pracuje na etacie ,nie mam nad sobą kierownika ,szefa oraz pracuje kiedy chce i za ile chce.
A może mam tak fajna żonę ze rozumie nałóg męża grania w gry komputerowe i w czasie PvP potrafi zrobić kawę i przynieść do biurka bo mąż rozwala w tym czasie bazę Cyganów Smile
Jak myślisz może tak być  ???

Konkluzja na razie jest taka poczekajmy na nowe poprawki, zobaczymy co one wniosą do gry i wtedy Corle1 podejmie decyzje co dalej .
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości