Ankieta: Nowe ustawienia serwera
Ankieta jest zamknięta.
Po śmierci ekwipunek PRZEPADA
23.96%
23 23.96%
Po śmierci ekwipunek ZOSTAJE
27.08%
26 27.08%
25.00%
24 25.00%
10.42%
10 10.42%
13.54%
13 13.54%
Razem 96 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trzeci WIPE - zmiany w ustawieniach?
Ja tu nowy wiec nie chce sie madrowac ale kto tu tak intensywnie glosuje za opcja Po śmierci ekwipunek ZOSTAJE?  Big Grin
Ta opcja przeciez miala sensa gdy kiedys serwery sie sypaly a teraz tylko moze sluzyc do uzywania triku z mega transportem. co pozniej prowdzi do mega placzu. na zachodnich juz to ograneli i kumaja Big Grin
Administracja serwera o tym nie wie? Tongue
Odpowiedz
Czyli PVE na tym serwerze nie istnieje. Dziękuję za grę. Pozdrawiam
Kolegi kontrargumenty to są zwyczjne gównoodpowiedzi. To po co wogóle grać?

Widać Dzieci, bo dorośli rozumieją kwestię ograniczonego czasu wolnego, mają mnóstwo czasu zeby grac bez sensu. Dla mnie podejscie, nie buduj bo rozwalą, nie wczuwaj bo wipe. Jakoś jeszcze nie widziałem ani jednego pierdolonego avatara na ty serwerze. Mamy, a może mieliśmy, w huj surowcow do ograbienia i baze na raid tylko przez caly tydzien nie widzialem NIKOGO kto chciałby nas atakować.

Więc cała ta dyskusja tak na prawdę sprowadza się do problemu, że niektórzy po prostu chcą zniszczyć to co zostało już zbudowane na serwerze. I tyle

Problem braku miejsca? po Tygodniu będzie to samo, bo po prostu nie można odgórnie tego ustalić. Będą zawsze początkowi co będą się tam budować.
Nie buduj bo i tak zburzą? to na ... grac wogóle. Żeby rajdować trzeba mieć ekonomie. TRZEBA MIEĆ CO RAJDOWAĆ. Zmniejszcie zbieranie to po tygodniu nikomu nie bedzie sie chcialo cały czas odbudowywac.

Same debilne pomysly i tez tacy ludzie je promujący.

To od razu dawac 50 lvl i sie napierdalamy. O to w tej grze chodzi, żeby budowac zamki, obrone zeby potem to rozpierdalac Smile Godziny PVP pozwalają na pewną kontrole tego aspektu. Ale widze ze na tym serwerze NIE BYŁO JESZCZE PORZĄDNEGO PVP, jakiejs wojny klanów trwające tydzień.

Pomyślcie, bo w tej grze nie będzie dobrego PVP przez najbliże pół roku bez dobrze rozbudowanego PVE. PRzecież zeby 10 osob rajdowało trzeba, surowców do napraw, strzał, miksrut, awatarow...

Nie chce mi się już pisać bo po odpowiedziach widzę, że wypowiadają sie ludzie, którzy ledwo liznęli tą grę,
Pozdrawiam
Odpowiedz
Witam. Pograłem z wami przez tydzień i nasłuchałem się żalów. Ankieta do tyczy dropu po śmierci i avatarów. A więc wybrałem:
1. Po śmierci ekwipunek PRZEPADA . Uniemożliwi to wykorzystywanie exploitów jak nieograniczony transfer surowców lub ciągłe farmienie w mieście. Każda śmierć oznaczała będzie stratę kosztownej zbroi lub miecza. Gracze będą musieli być ostrożniejsi w walce z potworami i npc-ami. Wymusi to większą współpracę wśród graczy.
2. Avatary WYŁĄCZONE. Bo są za silne i nie ma na nie żadnej formy obrony. Jedna osoba zalogowana podczas nieobecności obrońców jest w stanie zniszczyć zamek t3 15 osobowego klanu. Od tego są słoje wybuchowe. Avatary powodują znaczne zniszczenia tak że niema czego odbudowywać. A słojami nikomu nie będzie się chciało zużywać setki słojów aby całkowicie zniszczyć budowle. Łatwiej wstawić nowe drzwi, załatać dziurę w ścianie i postawić nowy piec niż odbudowywać wszystko. I nie tłumaczcie używania avatarów do sprzątania mapy bo wiadomo że nikt tego nie będzie robił. Na mapie są setki resztek po domach i jakoś nikt tego nie czyści.
Co do innych proponowanych zmian:
Jesli chodzi o czas PvP to najlepiej gdyby było w soboty i niedziele. Niektórzy pracują także w godzinach popołudniowych.
Zmiana dropu surowców i expa/ x1. Myślę że jest dobrze z obecnymi ustawieniami czyli x2. Nie każdy ma dużo czasu na grę a ci którzy dużo grają i tak będą mieć dużo surowców.
Zwiększenie szybkości produkcji. Można by podwyższyć. Nie wiem jakie są obecne ustawienia ale myślę że tak x2 byłoby ok.
Odpowiedz
Robimy juz tego wipa panie adminie?
Odpowiedz
Jeszcze chwila właśnie kończę zbierać informację z zagranicznych serwerów gdzie ludzi jest sporo, więc jest to też jakiś wyznacznik sukcesu Tongue

1. Większość z nich jest świeżo po wipe - niestety to oznacza prawdopodobnie tyle, że największy ruch jest zaraz na początku, każdy chce wprowadzić nowe plany, ale nie wiadomo co później. No chyba, że te serwery mają wipe co tydzień to by tłumaczyło, dlaczego tak świeże daty pojawiają się w topkach. Smile
2. Zbieranie jest ustawione w przedziale x2-x5 - zazwyczaj 2-3 - wygląda na to, że mało kto chcę grać x1 i jest to zrozumiałe, dlatego pozostaniemy z x2, ale wprowadzając inną dość mocną zmianę w pkt 3:
3. Utrata ekwipunku po śmierci - praktycznie nie znalazłem serwera, gdzie ta opcja by była wyłączona jak u nas. Rzeczywiście prowadzi do wielu dziwnych rozwiązań jak fortece w chmurach, ale też i dla walczących PVP było to mocne ułatwienie, ponieważ nie obawiali się o swój EQ, a dodatkowo mogli okraść komuś skrzynie w całości i zdjąć bransoletę teleportując wszystko do bazy. Opcję wprowadziliśmy czasowo wraz z licznymi crashami aplikacji swego czasu, ale na ten moment już tego typu problemy są zażegnane, więc w tej wersji serwera testowo utrata EQ po śmierci będzie włączona.
4. Avatary - wyłączone również widziałem tylko na 2 popularnych serwerach, na pozostałych działają normalnie lub w krótszym czasie. Z ankiety również wynika, że większość jest za tym by zostały (sumując tych co są za opcją 30s, jak i 60s). Jednak nadal duża część osób jest im przeciwna, więc wybierzemy coś pośredniego - 30s. Z utratą EQ ich stworzenie nie powinno być już tak łatwe, a ograniczenie czasu działania również ograniczy zabawę tylko do strategicznych celów.
5. Godziny PVP zostaną przesunięte na 19-22 - niestety z poziomu ustawień gry nie ma możliwości dorzucenia dodatkowych godzin w ciągu dnia. Myślę, że gracze PVE też nie muszą się mocno obawiać o utratę dorobku, bo przy obecnych ustawieniach, raczej mało kto będzie chciał niszczyć dla zabawy, a pozostaną jedynie prywatne porachunki miedzy graczami/klanami. Smile

To są chyba najważniejsze zmiany, myślę że mamy jeszcze chwilę by nad nimi posiedzieć, a ok. 16 serwer rusza już zupełnie na nowo - oczywiście wcześniej pojawi się backup z obecnej wersji, tak by każdy mógł w trybie single-player, czy ze znajomymi online dokończyć plany, lub zachować swoje konstrukcje na pamiątkę i wracać do nich w wolnych chwilach. Smile

Informacja dla lubiących PVE Smile
PS Krążą plotki, że niebawem ma zostać rozwiązany problem pustostanów - jeżeli do tego rzeczywiście dojdzie, prawdopodobnie zostanie uruchomiony drugi serwer 100% PVE - wtedy też zobaczymy jaki rodzaj zabawy sprawdzi się lepiej. Smile
Odpowiedz
3. Utrata ekwipunku po śmierci - praktycznie nie znalazłem serwera, gdzie ta opcja by była wyłączona jak u nas. Rzeczywiście prowadzi do wielu dziwnych rozwiązań jak fortece w chmurach, ale też i dla walczących PVP było to mocne ułatwienie, ponieważ nie obawiali się o swój EQ, a dodatkowo mogli okraść komuś skrzynie w całości i zdjąć bransoletę teleportując wszystko do bazy. Opcję wprowadziliśmy czasowo wraz z licznymi crashami aplikacji swego czasu, ale na ten moment już tego typu problemy są zażegnane, więc w tej wersji serwera testowo utrata EQ po śmierci będzie włączona.

I po cholere ta ankieta wogole jest?
Odpowiedz
Cytat:I po cholere ta ankieta wogole jest?

[Obrazek: 0a166077fd1c.jpg]

Ps. Ile masz multikont do głosowania? Big Grin
[Obrazek: ftdijc.png]
Odpowiedz
Do tej pory nie graliśmy jeszcze z utratą EQ to warto choć raz przetestować jak świat wtedy funkcjonuje Smile
Odpowiedz
Corle1 ja wnioskuje za ZWIĘKSZENIEM okna pvp od. 15 do 22/23

Powodem jest np. to że ludzie różnie pracują np. tak jak ja, dziś wychodzę z domu ok. 19 do roboty..... Także dopiero wtedy sprawdzimy czy okno PVP takie bardziej zachęca do gry czy nie Smile

Także jeśli masz taką możliwość wnioskuję u Ciebie o możliwość rozmowy głosowej abyśmy się może jakoś spotkali wszyscy na discordzie i pogadali o serwerze Smile
Gracz Lenii
Klan
Odpowiedz
(03-12-2017, 01:41 PM)Devus napisał(a): 3. Utrata ekwipunku po śmierci ....

I po cholere ta ankieta wogole jest?

O biedny Devus będzie musiał zmarnować znacznie więcej czasu żeby mieć to co miał, a ile to kilometrów biedaczek przebiegnie z tymi kamieniami Tongue
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości