Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 3.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Event PVP – codziennie od 18-21 (start od 01.03)
Kwestia utraty przedmiotów po śmierci w czasie PVP, jest jeszcze dyskusyjna, jeżeli będzie więcej chętnych na takie rozwiązanie, ale także świadomych, że niespodziewany restart może zakończyć się powrotem do gry bez eq to nie ma problemu, by tak to rozwiązać. Co do samej decyzji, nie pojawiła się ona z racji próśb kilku/kilkunastu osób o częstsze/stałe PVP, a z powodu masy zgłoszeń co do budynków/zablokowanych NPCków, których spora część wychodziła od osób typowo PVE.

Aktualnie codziennie mam ok 15min czasu by poświecić na serwer Conana, zakładając że wszystko byłoby ok, przy PVE mógłbym rozwiązać 1 zgłoszenie na dzień. Patrząc na to ile ich przybywało, łatwo sobie wyobrazić co by się działo. Jednocześnie nie miałbym czasu by poznać kogoś (i zaufać) na tyle dobrze jak Azgana, by powierzyć mu rolę administratora, co zresztą pewnie zrodziłoby kolejne konflikty na serwerze. Dlatego ostatecznie pojawiło się takie rozwiązanie.
Odpowiedz
(02-27-2017, 07:12 PM)MasterKross napisał(a):
(02-27-2017, 05:50 PM)Drahim napisał(a): fajnie, że 2-3 osoby mogą doprowadzić taką fajną społeczność do zmiany serwera i nie chodzi o to co pisał Corle1

tak, tak 2-3 osoby... a w głosowaniu osoby, które chcą PVP lub PVP raz w tygodniu jest 20, nudziarzy o połowę mniej.

Tylko że połowa z tych ludzi to fejkowe konta...
3 głosujących na włączenie pvp dziwnym trafem założyło konta dzisiaj, i byli online mniej więcej w tym samym czasie. Tania zagrywka, Kross. Mam założyć 50 i pokazać jaka siła jest przeciwko ?
Odpowiedz
(02-27-2017, 08:09 PM)Corle1 napisał(a): Kwestia utraty przedmiotów po śmierci w czasie PVP, jest jeszcze dyskusyjna, jeżeli będzie więcej chętnych na takie rozwiązanie, ale także świadomych, że niespodziewany restart może zakończyć się powrotem do gry bez eq to nie ma problemu, by tak to rozwiązać. Co do samej decyzji, nie pojawiła się ona z racji próśb kilku/kilkunastu osób o częstsze/stałe PVP, a z powodu masy zgłoszeń co do budynków/zablokowanych NPCków, których spora część wychodziła od osób typowo PVE.

Aktualnie codziennie mam ok 15min czasu by poświecić na serwer Conana, zakładając że wszystko byłoby ok, przy PVE mógłbym rozwiązać 1 zgłoszenie na dzień. Patrząc na to ile ich przybywało, łatwo sobie wyobrazić co by się działo. Jednocześnie nie miałbym czasu by poznać kogoś (i zaufać) na tyle dobrze jak Azgana, by powierzyć mu rolę administratora, co zresztą pewnie zrodziłoby kolejne konflikty na serwerze. Dlatego ostatecznie pojawiło się takie rozwiązanie.

Drogi Corle1,
to moja prośba i wiem, że wieli się z nią zgodzi :
proszę abyś znalazł tych cfaników co wczoraj zrobili najazdy nie świadomym graczom, rozkradli dobytek wielu dni ciężkiej pracy i zrobił tylko tym osobom wipe.
Mnie to zadowoli. A te Janusze nie będą mieć jutro aż takiej przewagi na normalnymi ludźmi.
Odpowiedz
Uważam, że zmiany zasad są na tyle duże, że powinien być wipe. Dajcie chłopakom się pobawić awatarami przez 24 godziny a potem wipe.
[Obrazek: ftdijc.png]
Odpowiedz
(02-27-2017, 08:22 PM)Talon napisał(a):
(02-27-2017, 07:12 PM)MasterKross napisał(a):
(02-27-2017, 05:50 PM)Drahim napisał(a): fajnie, że 2-3 osoby mogą doprowadzić taką fajną społeczność do zmiany serwera i nie chodzi o to co pisał Corle1

tak, tak 2-3 osoby... a w głosowaniu osoby, które chcą PVP lub PVP raz w tygodniu jest 20, nudziarzy o połowę mniej.

Tylko że połowa z tych ludzi to fejkowe konta...
3 głosujących na włączenie pvp dziwnym trafem założyło konta dzisiaj, i byli online mniej więcej w tym samym czasie. Tania zagrywka, Kross. Mam założyć 50 i pokazać jaka siła jest przeciwko ?

klasykiem pojadę - "ty się z dupa na głowe się zamieniłeś"
Zakładaj sobie kont ile tam chcesz, o ile nie szkoda ci życia. W ankiecie od samego początku PVP dominuje, a kto zakładał konta - czy jest MultiAcc z tego samego IP bądź jakieś chiński VPNowy IP to mozna bez problemu sprawdzic.

(02-27-2017, 09:03 PM)Igni napisał(a): Uważam, że zmiany zasad są na tyle duże, że powinien być wipe. Dajcie chłopakom się pobawić awatarami przez 24 godziny a potem wipe.

Zmień serwer może na oficjalny - wipe co miesiąc gwarantowany.
Odpowiedz
Igni tobie nawet wipe nie pomoze bo Cie znajde i tak taka piosenka byla znajde Cie wszedzie ... Big Grin

Odpowiedz

[Obrazek: ftdijc.png]
Odpowiedz
Jeśli o mnie chodzi i o ludzi z klanu dla nas jest bez znaczenia czy będzie WIPE czy też nie bo i tak sobie poradzimy. Liczymy natomiast na to, że w grze zacznie się dziać coś, ciekawego, bo już czujemy się znudzeni. Eventy PvP mogą wnieść nieco świeżości, do rozgrywki. Ile można budować, jeśli w grze nie ma żadnych wyzwań? Gra survival gdzie tak naprawdę kwestia przetrwania ogranicza się tylko do picia wody i pożywiania przestaje być atrakcyjna. Ile razy można ubijać smoka, z którego nie ma żadnych korzyści? To nie rajdy z AoC. Co Wy chcecie robić na dłuższą metę w tej grze? Po co wybierać uniwersum Conana słynące z brutalnych walk w dodatku w grze nastawionej na survival skoro nie interesuje Was walka ani survival? Uważam, że serwer jest bardzo dobrze zbalansowany. Jest czas na to by zapoznać się z mechaniką gry, jest czas na to by się przygotować na PvP i jest też czas by spokojnie odrobić straty. Na oficjalnych serwerach macie albo nudne PVE albo czyste PVP pozbawione skrupułów zakończone WIPE serwera po 30 dniach.

Nie sposób jest zadowolić wszystkich.

Nawet dla osób które dopiero zaczynają przygodę z grami survival jest wystarczająca ilość ułatwień (ilość zdobywanego doświadczenia x2, 2x szybsze zbieranie surowców, nie tracimy zawartości ekwipunku po śmierci) - mało?

Z ciekawych informacji warto odnotować, że na serwerze obecne są duże Gildie znane z wielu innych gier MMO jest QPO, WarCry, Immortal Fire jest też nowo powstałe Bloodrider - jest w czym wybierać. Zawsze istnieje możliwość dołączania do którejś z frakcji wówczas PvP przestanie być problemem.
Odpowiedz
Witam
Na wstępie może tak, gram na waszym serwie od wczoraj pod nickiem Hellaa może nie którzy skojarzą specjalnie się na czacie sporo udzielałem. Przestawię wam jak ja to widzę z perspektywy grania na serwie PvP od początku a w stosunku waszego lub teraz też mojego.
Serwer PvP praktycznie wyludniał po jednej nocy (Gorączka sobotniej nocy Smile) na początku wszyscy budowali tworzyli klany itd… rajdowli na tier 1 ale to wszystko ok, później przyszły rajdy na bugach to tez ludzie przeżyli bo to błąd gry i zostało szybko naprawione. Aż przyszła sobotnia noc lub bardziej poranek, ludziska mieli już słoje i awatary. Zostało zrajdowanych 5 dużych baz w odwecie  przy użyciu awatarów w niedziele następne 3 i powstał zonk nagle się okazało ze 75% graczy zostało z niczym, dwa tygodnie budowania a jedna noc resetuje cię do zera. W niedziele wieczorem grała już tylko garstka związana z adminem serwa, większość stwierdziła ze jak zaczynać od zera to zawsze można gdzie indziej może będzie lepsza atmosfera .Pewnie serwer z czasem się odrodzi tylko czy powstanie tam jakaś stała społeczność graczy a nie przechodniów, cóż kto to wie?. I jeśli ktoś myśli ze się przed rajdem obroni to jest taka szansa ale baza musi być niedostępna z ziemi i ktoś nie użyje awatara. Proszę pamiętać nikt nie rajduje jak właściciel jest na chacie bo po co się męczyć (słyszałem wypowiedz na serwie ze będzie latał z młotkiem i mury naprawiał Smile Smile Smile. Po wybuchu 3 słoi drzwi tier 3 nie istnieją niema co naprawiać Smile.Czy teraz jestem przeciwny PvP wręcz odwrotnie, to jest podstawa gry i musi być obecna ale tez musi mieć bardziej ludzi charakter.

Moje propozycje zmian:

1. Wyłączenie awatarów, nie walczy się bronią atomową. Są zbyt łatwo dostępne żadnego wysiłku w produkcji a jeden gostek w jeden dzień może wykosić pół mapy nawet fanty nie zostają po ataku awatara.  
2. PvP tylko  w sobotę i niedziele  miedzy 8.00- 22.00 to jest czas kiedy można grać nie ma obowiązków i jest szansa na organizacje rajdów i ich obronę. Rajd ma być wyzwaniem a nie przeczekaniem a właściciel pójdzie spać lub obowiązki zawodowe nie pozwolą mu grać.
3. Tracenie rzeczy po śmierci stanowczo nie!!! , na tym etapie gra jest zbugowna i powoduje dziwne błędy. Zdarzyło mi się nie raz zginąć z winy samej gry i to jest wkurzające a na dodatek strata sprzętu ,wrrr.

Przejdźmy teraz do mojego nowego serwa jeśli admin pozwoli i nie obrazi się na mnie za te moje wypociny  Smile.Mam dopiero 24 lvl ale przeszedłem mapę w wzdłuż i wszerz i co mi się pierwsze rzuciło to przeogromna megalomania budownicza jeszcze trzy miesiące przy braku PvP  a pół mapy to będzie jeden wielki budynek (dajcie mi odpowiedni udźwig i mnóstwo słoi a będę miał przednią zabawę Smile  ) druga rzecz to buractwo i nie poszanowanie innych graczy wstawianie fundamentów w skały aby nikt nie mógł się pobudować. Budowanie siedzib zbyt blisko npc. Stawianie pochodni gdzie popadnie, dziwnych małych budyneczków. Panowie i Panie to powoduje ze zasoby w okolicy się nie odtwarzają ,niema skał, trawy, drzew, żelaza itd.. ty może tutaj tego nie potrzebujesz ale może nowy gracz tak?!!! za coś takiego od razu dał bym bana. Trzecia rzecz bardzo istotna budynek pod miastem „Arena i handel” nie wiem czy to on powoduje błędy czy ktoś miał głupi żart i wkleił fundament do miasta .Wczoraj spędziłem w sumie 6 godzin na polowaniu niewolników i koło tego budynku nie respią się npc a to jest dosyć ważne bo mamy tam trzech rzemieślników i jednego kapłana Seta. Kowal, płatnerz, stolarz 3 lvl i 4 lvl proponuję zmienić w ustawieniach serwera, zasięg wpływania budynków  i obadać czy npc zaczną się respic jeśli tak to wiadomo co z tym fantem zrobić. Wioska npc pod trenerem Seta nawet śladów namiotów niema bo ktoś na skale chatkę sobie wybudował.

Suma summarum pierwszy raz zalogowałem się na tego serwa ponieważ byli na nim gracze i tak mi się wydaje ze  aby ten stan utrzymać musi być mieszanka PvE z PvP.  PvE po jakiś czasie staje się nudne to nie rift, aoc gdzie wyprawa na bosa była ważnym elementem gry (tutaj nic nie wypada i nie ma sensu tego robić)
PvP z awatarami niema zwycięzców są tylko przegrani i migracja na inne serwy.

Przypomniało mi się jest mod dający levelowanie do 75 poziomu może o nim pomyśleć?.
Teraz możecie po mnie pojechać .
Odpowiedz
(02-28-2017, 05:15 PM)artdrako napisał(a): Witam
Na wstępie może tak, gram na waszym serwie od wczoraj pod nickiem Hellaa może nie którzy skojarzą specjalnie się na czacie sporo udzielałem. Przestawię wam jak ja to widzę z perspektywy grania na serwie PvP od początku a w stosunku waszego lub teraz też mojego.
Serwer PvP praktycznie wyludniał po jednej nocy (Gorączka sobotniej nocy Smile) na początku wszyscy budowali tworzyli klany itd… rajdowli na tier 1 ale to wszystko ok, później przyszły rajdy na bugach to tez ludzie przeżyli bo to błąd gry i zostało szybko naprawione. Aż przyszła sobotnia noc lub bardziej poranek, ludziska mieli już słoje i awatary. Zostało zrajdowanych 5 dużych baz w odwecie  przy użyciu awatarów w niedziele następne 3 i powstał zonk nagle się okazało ze 75% graczy zostało z niczym, dwa tygodnie budowania a jedna noc resetuje cię do zera. W niedziele wieczorem grała już tylko garstka związana z adminem serwa, większość stwierdziła ze jak zaczynać od zera to zawsze można gdzie indziej może będzie lepsza atmosfera .Pewnie serwer z czasem się odrodzi tylko czy powstanie tam jakaś stała społeczność graczy a nie przechodniów, cóż kto to wie?. I jeśli ktoś myśli ze się przed rajdem obroni to jest taka szansa ale baza musi być niedostępna z ziemi i ktoś nie użyje awatara. Proszę pamiętać nikt nie rajduje jak właściciel jest na chacie bo po co się męczyć (słyszałem wypowiedz na serwie ze będzie latał z młotkiem i mury naprawiał Smile Smile Smile. Po wybuchu 3 słoi drzwi tier 3 nie istnieją niema co naprawiać Smile.Czy teraz jestem przeciwny PvP wręcz odwrotnie, to jest podstawa gry i musi być obecna ale tez musi mieć bardziej ludzi charakter.

Moje propozycje zmian:

1. Wyłączenie awatarów, nie walczy się bronią atomową. Są zbyt łatwo dostępne żadnego wysiłku w produkcji a jeden gostek w jeden dzień może wykosić pół mapy nawet fanty nie zostają po ataku awatara.  
2. PvP tylko  w sobotę i niedziele  miedzy 8.00- 22.00 to jest czas kiedy można grać nie ma obowiązków i jest szansa na organizacje rajdów i ich obronę. Rajd ma być wyzwaniem a nie przeczekaniem a właściciel pójdzie spać lub obowiązki zawodowe nie pozwolą mu grać.
3. Tracenie rzeczy po śmierci stanowczo nie!!! , na tym etapie gra jest zbugowna i powoduje dziwne błędy. Zdarzyło mi się nie raz zginąć z winy samej gry i to jest wkurzające a na dodatek strata sprzętu ,wrrr.

Przejdźmy teraz do mojego nowego serwa jeśli admin pozwoli i nie obrazi się na mnie za te moje wypociny  Smile.Mam dopiero 24 lvl ale przeszedłem mapę w wzdłuż i wszerz i co mi się pierwsze rzuciło to przeogromna megalomania budownicza jeszcze trzy miesiące przy braku PvP  a pół mapy to będzie jeden wielki budynek (dajcie mi odpowiedni udźwig i mnóstwo słoi a będę miał przednią zabawę Smile  ) druga rzecz to buractwo i nie poszanowanie innych graczy wstawianie fundamentów w skały aby nikt nie mógł się pobudować. Budowanie siedzib zbyt blisko npc. Stawianie pochodni gdzie popadnie, dziwnych małych budyneczków. Panowie i Panie to powoduje ze zasoby w okolicy się nie odtwarzają ,niema skał, trawy, drzew, żelaza itd.. ty może tutaj tego nie potrzebujesz ale może nowy gracz tak?!!! za coś takiego od razu dał bym bana. Trzecia rzecz bardzo istotna budynek pod miastem „Arena i handel” nie wiem czy to on powoduje błędy czy ktoś miał głupi żart i wkleił fundament do miasta .Wczoraj spędziłem w sumie 6 godzin na polowaniu niewolników i koło tego budynku nie respią się npc a to jest dosyć ważne bo mamy tam trzech rzemieślników i jednego kapłana Seta. Kowal, płatnerz, stolarz 3 lvl i 4 lvl proponuję zmienić w ustawieniach serwera, zasięg wpływania budynków  i obadać czy npc zaczną się respic jeśli tak to wiadomo co z tym fantem zrobić. Wioska npc pod trenerem Seta nawet śladów namiotów niema bo ktoś na skale chatkę sobie wybudował.

Suma summarum pierwszy raz zalogowałem się na tego serwa ponieważ byli na nim gracze i tak mi się wydaje ze  aby ten stan utrzymać musi być mieszanka PvE z PvP.  PvE po jakiś czasie staje się nudne to nie rift, aoc gdzie wyprawa na bosa była ważnym elementem gry (tutaj nic nie wypada i nie ma sensu tego robić)
PvP z awatarami niema zwycięzców są tylko przegrani i migracja na inne serwy.

Przypomniało mi się jest mod dający levelowanie do 75 poziomu może o nim pomyśleć?.
Teraz możecie po mnie pojechać a jeśli ktoś szuka osoby do klanu która lubi rajdowanie i ubijanie potworków to niech da znać. Nick w grze Hellaa .

się napisałeś, gratuluję ale niestety decyzja już zapadła
jutro Panowie odpalą atomuffki, zniszczą co się da i kogo się da i to na totalnym luzie - brak dropu po śmierci

podpisuję się pod Twoimi słowami, sam pisałem podobne posty i ...
ja robię sobie przerwę z Conanem, czekam na jakieś rozsądne patche z contentem i rozbudową mechaniki bo temat stabilnością chyba mają już opanowany
będzie uczciwy pvp wrócę

Pozdrawiam.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości